Tepláky už dávno nepatří pouze na sportoviště nebo na gauč při sledování televize. Dnes je můžete bez problému obléknout při výletu do města a neurazíte s nimi nikoho ani na party. Na nošení tepláků po většinu dne není zkrátka nic špatného. Stačí se jen trochu zamyslet, protože přešlapu se při jejich oblékání můžete dopustit relativně snadno.
Nebojte se tepláků ve společnosti
Stále větší přítomnost tepláků ve společnosti je důkazem toho, že propast mezi formálním a méně formálním oblékáním se zmenšuje. Tepláky Bolf samozřejmě není vhodné obléknout na svatbu či ples, při mnoha jiných příležitostech si v nich ale dnes můžete užívat jejich hlavní přednosti, tedy maximálního pohodlí. To by bylo ještě pár let zpátky nemyslitelné.
Důležité je vědět, jaké tepláky si pro jakou příležitost zvolit a s čím je zkombinovat. Neexistuje totiž nic takového, jako jedny univerzální tepláky. Ty stejné, v nichž jste se byli odpoledne proběhnout, si na večerní oslavu vzít nemůžete.
Tepláky patří i ke košili a svetru
Ty, které se stále více rozmáhají, jsou elegantnější, chcete-li smart casual tepláky. Vyznačují se pevnější a tlustší teplákovinou a uhlazenějším vzhledem. Lem kolem pasu se bude podobat džínům či chinos kalhotám, mohou mít vyšitý poklopec, knoflík, dokonce i očka na pásek. Už na první pohled působí elegantnější, přesto však splňují hlavní důvod, proč si tepláky kupujeme – jsou oproti jiným druhům kalhot výrazně pohodlnější.
Na elegantnějších teplákách většinou nenajdeme žádné výrazné nápisy a loga, bývají jednobarevné v mírnějších odstínech. Typicky jde o šedé, tmavě modré či černé tepláky. Pro ozvláštnění mohou být opatřené i mírným vzorem.
K takovým teplákům se skvěle hodí jednobarevné triko, klidně prodloužené až pod pás. Nosí se se svetry, pulovry nebo jednoduchými a padnoucími casual košilemi. U tmavších barev skvěle vyniknou jednobarevné bílé tenisky. Naopak společenské polobotky se k teplákům příliš nehodí, této kombinaci se vyhýbejte.
Pokud byste chtěli být ještě vážnější, oblékněte k teplákům bílou košili, sportovní sako či jednodušší kabát. Na první pohled pak ani nemusí být znát, že na sobě máte právě tepláky. Takové outfity můžete nosit na večírky, procházky do města a jiné méně formální akce. Ukážete, že rozumíte módě a máte sebevědomí obléknout se odlišně, než je zvykem. Neznamená to však, že v teplákách vyrazíte na svůj první pracovní pohovor, tím byste už pomyslnou hranici výrazně překročili.
U sportovních tepláků je důležitý materiál a střih
Sportovní tepláky jsou od těch, které jsme popisovali výše, odlišné. Mají svůj jasný účel, jinam je nosit nedoporučujeme. S jiným než sportovním oblečením zkrátka nevypadají dobře, navíc i svým materiálem jsou určené výhradně pro sportovní účely. Neznamená to však, že když se v nich sami nepotíte, nemůžete je ze šatníku vytáhnout. Na výlet do přírody nebo ke sledování sportovního utkání jsou stejně vhodné, jako ke sportování samotnému.
Velmi dobře se kombinují s jednoduchým tričkem sportovního střihu, mikinou a sportovnímu teniskami. Mohou klidně obsahovat větší nápisy, loga značky a výraznější barvy. Sportovní tepláky by vám neměly při žádném pohybu překážet. Na to, aby vám dokonale seděly, dbejte při jejich výběru dvojnásob.
Maximální pohodlí musí být hlavním kritériem
Ať už si tepláky pořídíte kvůli tomu, abyste s nimi dělali parádu ve společnosti, nebo pro to, abyste zůstali v teple během sportovního výkonu, pohodlí, které přinášejí, vám žádný jiný typ kalhot neposkytne. Když se do výběru tepláků pustíte, vždy myslete na to, že si je vybíráte především proto, abyste se v nich dobře cítili. Mohou mít unikátní střih, netradiční barvu, mohou se vám líbit sebevíce, ale pokud vám nebudou pohodlné, zničíte si ten hlavní důvod, proč si je vůbec chcete koupit.