U většiny toho, co nás obklopuje a co denně využíváme, byl potřeba určitý vývoj. U spodního prádla byl velmi dlouhý a někdy i nepohodlný. Některé kousky zanikly a některé jsou naopak stále populárnější.
Rouška versus korzety
Než bylo spodní prádlo příjemné a pohodlné, dost se lidí natrápilo. Ve starověku si vystačili s bederní rouškou, která chránila citlivé partie před chladem a především úrazem. Byl to dlouhý pruh látky, který se omotal kolem těla, nijak neomezoval pohyb a byl i celkem pohodlný. Podobné prádlo nosili i v Egyptě nebo Římě, kde bylo teplo a nic jiného kromě bederní roušky ani nebylo potřeba. Zlom nastal ve středověku, kdy se lidé začali zahalovat a řídit se diktátem módy. Ta začala určovat trendy především u bohatých šlechticů, chudý lid si přeci jen vystačil se skrovnějšími oděvy a především prádlem. Muži na tom byli dobře, jejich spodky sice měly délku až do půli lýtek a poklopec jim byl přidán také až později, ale pořád ale umožňovaly pohodlný pohyb bez omezení. Zato dámské spodní prádlo mělo do příjemného nošení daleko, tuhé a utažené korzety znemožňovaly přirozené dýchání, natož nějaký pohyb. Volnost a příjemné materiály se dostaly ke slovu až ve 20. století.
Pohodlí pro boxery
Na začátku minulého století to sice chvíli vypadalo, že se zahalování nezbavíme, protože se zakrýval každý kousek volné kůže. Prádlo mělo podobu overalů s dlouhými rukávy i nohavicemi, ale naštěstí tento trend nevydržel dlouho a prádlo začalo dostávat dnešní podobu. U dam se rozdělilo na dva kusy, kalhotky a podprsenku, muži nosili volné a pohodlné trenýrky s širokými nohavicemi. Ty však nebyly vhodné pro sport, a tak byly v roce 1925 ušity první boxerky, předchůdci těch dnešních. Jacob Golomb upravil trenýrky tak, že jim přidal široký kožený pas, který pomáhal sportovcům a zvlášť boxerům udržet prádlo na místě. O 13 let později si pak návrhář punčochového zboží Artur Kneibler nechal zapsat patent se zúženými nohavicemi a střihem, který lépe přiléhal k tělu.
Další inovace, se kterou přišla firma Coopers Inc, pomohla téměř finálnímu střihu boxerek tak, jak je známe dnes. Spočívala v přidání švů ve tvaru obráceného ypsilon, což zajistilo mnohem větší pohodlí i oporu pro choulostivé partie.