V posledních letech jsou cvičící stroje velmi populární. Mnozí by možná řekli, že to není takový přirozený pohyb, jako když si jdeme zaběhat ven, ale není to pravda. Jistěže pokud máte možnost, je sportování venku lepší hned v několika ohledech. Avšak ne vždy cvičení venku zapadá do harmonogramu nebo ne vždy vám sedne počasí.
Žádné fitness ani posilovna již není nutná. Sexy vysportované tělo můžete získat i cvičením v domácím prostředí. Vaše fyzička toho bude důkazem. Před cvičením je ale třeba přizpůsobit konkrétnímu člověku zátěž a cviky, podle velikosti i typu cvičení. Jinak by mohlo dojít k bolestem a tomu bychom se chtěli vyhnout. Není přitom třeba kupovat hned předražené a obrovské přístroje, které zatíží vaši peněženku i nárok na prostor v místnosti. Nejrozumnější, zejména pro běžného uživatele je nakoupit si více menšího a levnějšího cvičícího nářadí. Svou vlastní domácí posilovnu si tedy můžete zařídit velmi jednoduše.7
Jak si vybrat ten správný běžecký pás?
Moderní běžecké pásy mají elektromotor a elektronické nastavení sklonu běžecké plochy se stoupáním od 0 do 20%. Rozsah rychlosti se pohybuje od 0,8 do 25 km / h.
Abyste si vybrali skutečně ideální běžící pás, zvažte před jeho nákupem, kdo a jak často ho bude používat. Jste rekreační běžec nebo nebo profesionální sportovec, případně bude pás používat více osob?
Typ běžeckého pásu
Motorový pás, který je poháněn elektromotorem, zaručuje pohodlný efektivní trénink s možností přesné regulace rychlosti a sklonu běžecké plochy. Na druhé straně bezmotorový běžecký pás, jehož výhodou je nepochybně jeho cena, je určen pro méně náročné uživatele. Funguje na mechanickém principu, možné je nastavit zátěž, sklon a disponuje magnetickou brzdou. Zohlednit je třeba váhu a výšku cvičícího, protože je potřeba respektovat i doporučené hodnoty zatížení běžícího pásu.