Z médií, od lékařů i ze svého okolí stále slyšíme, že je důležité dodržovat pitný režim. Teoreticky vše víme, prakticky už je to horší. Pijeme málo a projevuje se to na našem zdraví.
Než začnete mít žízeň
Čistá, neochucená voda by měla být základním prvkem našeho pitného režimu. Nemusíme ji nikde složitě shánět nebo chodit desítky kilometrů, teče nám doma z kohoutku. Přesto však její chuť nemusí být dobrá a my se tak místo vody raději napijeme limonády nebo ji alespoň dochutíme nějakou šťávou nebo sirupem. Řešením pro lepší chuť jsou filtry pitné vody, které ji zbaví i nečistot a škodlivých látek. Voda totiž stále zůstává hlavním faktorem k našemu přežití, nevydržíme bez ní ani pár dní. K tomu, abychom se začali cítit špatně, ale stačí i jen velmi mírná dehydratace. Bolesti hlavy, únava a malátnost nejsou často z přepracování, ale právě z nedostatečného pitného režimu. Prvním ukazatelem, že se něco děje, je pocit žízně. V tu chvíli už nám tělo vysílá signál, že má nedostatek tekutin a je nutné je doplnit, tedy se napít. Měli bychom ale pít pravidelně a snažit se, abychom pocit žízně vůbec neměli.
Aby voda dobrá byla
Od pití vody nás odrazuje její chuť. V plastových lahvích nevíme, jak a kde byla skladována a ta, která teče z kohoutku, má často pachuť chloru. Vodu navíc doma používáme i pro praní, koupání nebo mytí nádobí, spolu se saponáty a chemickými přípravky pak odteče do odpadu, odkud se dostane do čističek. Pokud chceme mít opravdu jistotu, že voda, kterou pijeme, je čistá, pomohou nám vodní filtry. Ty vodu zbaví nečistot a škodlivin, jako je chlor, antibiotika, hormony nebo pesticidy, ale tělu prospěšné látky v ní uchovají. Výhodou je skvělá chuť, kterou upravená voda má.
Abychom si ji mohli dopřát kdykoli, třeba i v kanceláři nebo na chatě, je vhodný nádobový filtr. Ten už za několik minut zvládne přefiltrovat celou konvici vody a my tak máme čistou vodu po ruce kdykoli je potřeba.
Přidat komentář